Muharrem USTA, büyük projelerle başkanlığa talip: Tabzonspor bir markadır. Sorun para değil iyi yönetilmemektir. Ben dersimi çalıştım. Önce maddi sorunları aşacağız, sonra da yarıştan kopmayan takımı oluşturacağız.

712871448157

Trabzonspor’da kongre için geri sayım başlarken başkan adayları da projelerini açıklıyor. Trabzonspor için elini taşın altına koymaya hazırlananlardan biri de Medical Park Hastaneleri’nin sahibi Muharrem Usta. Başarılı işadamı, “Trabzonspor’da asıl sorun para değil, iyi yönetilmemektir. Dersimi çalıştım. Parayı, yönetmeyi iyi bilirim. Tecrübemle başkanlığa adayım” diyor.

PARALI BAŞKAN DEVRİ SONA ERDİ
Trabzonspor’un komada olduğunu belirten Usta, ilk işlerinin “hastayı taburcu etmek” olduğunu söyledi. Trabzonspor’un büyük bir marka olduğunu, büyük potansiyele sahip olduğunu belirten Usta, “Önemli olan bu dinamikleri hayata geçirmektir. Aday olacak kişi dersini iyi çalışmalıdır. Ben çalıştım ve sorunları çözeceğime inandığım için aday oluyorum. Paralı başkan modeli gerilerde kaldı. Bunlar 20 sene öncesinin senaryolarıdır. Kulübün paraya değil, adam gibi bir bütçeye, adam gibi yönetilmeye ihtiyacı var” diye konuştu.

LİDER IŞIĞI BAŞKASINDAN ALMAZ
Kulübün dar boğazları aşmasını bilecek yönetimlere ihtiyacı olduğunu belirten Muharrem Usta şunları söyledi: Teşhisi koydum, tedaviyi biliyorum. Liderler ışığı başkalarından almaz. En ağır darbeyi aldığında bile ayakta durur. Cuma günü hizmet için aday olduğumu açıklayacağım. Dağılan aileyi toparlamak için göreve talip oluyorum.

SİYASET BULAŞMAMALI
Kulübü asla siyasete alet etmeyeceklerini belirten Muharrem Usta, “Böyle olduğunda iki taraf da kaybediyor. Amacım Trabzonspor’u kurumsallaştırmaktır. Kurumsallaşma olmadan şampiyonluk gelmez. Bin 200 kişiyi çalıştıran Türkiye’nin 27. büyük şirketinin yönetim kurulu başkanı olarak kurumsallaşmayı iyi bildiğimi iddia edebilirim. Ekonomik olarak kulübün önünü açabilir, kredibiliteyi sağlayabilirsek başarı gelir. Trabzonspor böylece kısa sürede ayağa kalkar, rakipleriyle baş edebilecek, şampiyonluklar yaşayabilecek duruma gelir” diye konuştu.

ÇOCUKLAR TRABZON İLE ÖVÜNEMİYOR
Trabzon kökenli insanların çocuklarının Trabzonspor’u tutmadığını belirten Muharrem Usta, “Böyle devam ederse geleceği de kaybedeceğiz. Çocuklar Trabzonspor ile gurur duymuyor. Sportif başarı olmayınca ikilem yaşıyorlar. Bu yük onlara ağır geliyor” dedi.

BASKI YAPAMAZLAR
Usta kendi iradesiyle başkan adayı olduğunu, kimsenin kendisine baskı yapamayacağını belirterek, “Yıpranmış isimleri listeme almam. Baskılara boyun eğmem. Trabzonspor yapısına müdahale edebilecek yetişmiş insanlarla yola çıkacağım” dedi.

HER BRANŞTA OLACAĞIZ
1461 Trabzon’u “Boynumuza asılan bir kement değildir. 14- 61 olmazsa olmazımızdır” diye anlatan Muharrem Usta, Trabzonspor’un sadece futbolda değil diğer branşlarda da, amatör sporlarda da var olacaklarının altını çizdi.

CUMA AÇIKLIYOR
Bir süredir kongre hazırlıkları yapan, nabız yoklayan Muharrem Usta cuma günü başkan adaylığını resmen açıklıyor. Trabzon Grand Zorlu Otel’de saat 10.00’da basının karşısına çıkacak Usta, projelerini, neden aday olduğunu anlatacak, sorulara cevap verecek. Muharrem Usta’nın burada ekibi konusunda da bazı detayları açıklaması bekleniyor.

MUHARREM USTA KİMDİR?
1965 Trabzon doğumlu. 1989’da 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. 1992’de KBB uzmanı oldu. 1993’ten beri Park Hospital ve Sultan Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanlığı yapıyor. Evli ve 3 çocuk babası.