Apple’ın çok konuşulan, ancak bir türlü resmiyete kavuşamayan bu ürünü, 2014’te karşımıza çıkacak!

 

MacUser "iWatch" mockup with user interface examples

Apple’ın yeni teknolojisi diyebileceğimiz akıllı saati iWatch, çok büyük bir ekip tarafından hazırlanmaya devam ediyor. Şu an donanımı ile ilgili pek fazla bilgi yer almayan ve tasarımını da önceden ortaya çıkan konsept görüntüleri dışında bilmediğimiz iWatch’ın ne zaman tanıtılacağı ve piyasaya sunulacağı da büyük bir merak konusu.

Henüz bu konular Apple tarafından resmiyete kavuşturulmuş değil. Hal böyle olunca analistler de bu konu üzerinde çalışmalar yapmaya ve tahminler yürütmeye devam ediyor. Son olarak bazı analistler iWatch’ın önümüdeki sene piyasaya sunulacağını belirtmişlerdi. Şimdi ise, Citigroup analizleri iWatch’ın bu yılın ikinci yarısında satışta olacağını iddia ettiler. Citigroup’dan Glen Yeung, üreticilerin Apple’dan parça üretimi için haber beklediklerini ve tahminlere göre bu ay içerisinde cihazın üretimine başlanılacağını belirtti.

Cihazın özellikleri ile ilgili olarak Apple’ın yaptığı patent başvurularından yola çıkan analist, 1.5 ila 2 inç büyüklüğünde dokunmatik bir ekran ve güçlü biyometrik özelliklerle donatılmış bir ürüne işaret ediyor. Bu sayede saatin güvenliğinin artırılarak başkaları tarafından kullanımının engelleneceği düşünülüyor. Diğer Apple ürünleri ile sıkı bir entegrasyona sahip olacağı tahmin edilen cihazın pedometre ve kalp ritmi ölçme gibi fonksiyonlara sahip olması şaşırtıcı olmayacak.
Ürünün ismine dair iWatch tahminini yapan Kuo’nun daha once Apple ürünlerine dair son derece isabetli tahminler yaptığını da hatırlatalım.